Žalgiriečiai išplėšė dramatišką pergalę Belgrade © lkl.lt nuotr.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė pergalių seriją Eurolygoje. Andrea Trinchieri auklėtiniai 26-ojo turo susitikime išvykoje nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ komandą 93:91 (23:22, 22:23, 23:20, 25:26).

Rungtynių pradžioje dominavo Keenano Evanso ir Lauryno Biručio duetas: amerikietis pataikė iš toli ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus aukštaūgiui – 9:7. Po Rolando Šmito taškų ir K.Evanso tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 14:9. Iš toli įmetė ir Lukas Lekavičius bei Dovydas Giedraitis, po perimto kamuolio lengvus taškus rinko Arnas Butkevičius, o pirmąjį kėlinį galingu dėjimu užbaigė Kevarriusas Hayesas – 23:22.

Varžovų gynybą įveikęs Brady Manekas įdėjo su pražanga, Edmondas Sumneris pelnė 5 taškus iš eilės – 31:28. K.Evansas pataikė savo trečiąjį tritaškį, baudų metimus realizavo Edgaras Ulanovas – 36:35. Po R.Šmito dvitaškio ir Tomo Dimšos tolimo metimo varžovų trenerių štabas prašė minutės pertraukėlės – 41:37. Antrąjį kėlinį užbaigė L.Biručio dvitaškis po E.Sumnerio perdavimo ir pastarojo du baudų metimai – 45:45.

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje žalgiriečiai puikiai dalijosi kamuoliu ir surasdavo laisvus žaidėjus prie trijų taškų linijos: taip pasižymėjo D.Giedraitis, K.Evansas, R.Šmitas ir E.Ulanovas – 59:53. Iš arčiau taiklūs buvo K.Evansas ir L.Birutis, bet varžovai atsakė savo atkarpa – 63:65. Per trečiojo kėlinio paskutines pustrečios minutės kauniečiai apgynė savo krepšį, o kitoje pusėje tritaškį smeigė B.Manekas bei baudas sumetė K.Evansas – 68:65.

„Crvena Zvezda“ pradėjo ketvirtą kėlinį 7 taškais iš eilės, tačiau L.Biručio puskablis ir K.Evanso, E.Ulanovo bei R.Šmito metimai atstatė tą patį skirtumą – 77:74. K.Evansas (80:76) ir T.Dimša (83:80) taikliai atakavo iš toli, o R.Šmitas taisė netaiklų komandos draugo metimą – 85:81. Metimą iš vidutinio nuotolio įmetė E.Ulanovas, vieną baudą pataikė D.Giedraitis, A.Butkevičius prametė dvi, o likus žaisti 30 sekundžių po krepšiu prasiveržė K.Evansas – 90:87. E.Ulanovas įmetė vieną baudą, T.Dimša buvo taiklus abusyk ir galiausiai „Žalgiris“ šventė pergalę 93:91.