Kauno „Žalgiris“ (11-1) jau pirmomis mačo akimirkomis smeigė tris tritaškius iš eilės ir taip davė toną gerai 2021 metų pradžiai. Varžovus tritaškiais pirmoje rungtynių pusėje užlieję Lietuvos čempionai iškovojo lengvą pergalę.

„Betsafe-LKL“ čempionato rungtynėse išvykoje Martino Schillerio auklėtiniai 104:74 (34:20, 25:20, 25:14, 20:18) sutriuškino Klaipėdos „Neptūno“ (4-9) krepšininkus.

Kauniečiai per pirmąją mačo pusę pataikė net 10 tritaškių iš 15 bei taip padėjo pamatus pergalei. Po pertraukos „Žalgirio“ toliašaudė artilerija apsukas kiek sumažino, todėl galiausiai komandos užfiksavo vienodą tritaškių pataikymą – 13/24 (54 proc. taiklumas).

Rezultatyviausiai žaidė 17 taškų įmetęs Rokas Jokubaitis (2/2 trit.). Tai yra jo šio sezono rezultatyvumo rekordas.

„Žalgirio“ gretose debiutavo 16-metis Paulius Murauskas. Puolėjas per 5 minutes prametė dvitaškį, atkovojo kamuolį ir suklydo.

Kiek sėkmingiau „Betsafe-LKL“ pirmenybėse debiutavo „Neptūno“ 19-metis Lukas Kreišmontas. Gynėjas per 3 minutes pataikė vienintelį mestą tritaškį ir atkovojo kamuolį.

Pirmą minutę 9:0 atsiplėšęs „Žalgiris“ netrukus įgijo ir dviženklį pranašumą 20:7, kuris vėliau tik augo. Antrajame ketvirtyje svečiai pradėjo varžovų triuškinimą 59:37, o po pertraukos klaipėdiečiai priešintis taip pat nepajėgė.

„Svarbiausia, kad šiandien niekas nepatyrė traumos. Abi komandos labai gerai metė tritaškius. Po pertraukos bandėme pagerinti savo gynybą. Manau, kad tai pavyko“, – po pergalės sakė M. Schilleris.

„Varžovai atvažiavo susikaupę, o mes buvome atsipalaidavę. Nedavėme kovos, kontakto. Vėliau įėjome į žaidimą, bet „Žalgiris“ nebuvo linkęs atsipalaiduoti, todėl toks ir rezultatas“, – spaudos konferencijoje sakė „Neptūno“ vairininkas Tomas Gaidamavičius.

Šios rungtynės turėjo įvykti dar lapkritį, tačiau tuomet jos buvo nukeltos COVID-19 susirgimą nustačius R. Jokubaičiui.

Mačas turėjo kitu laiku įvykti ir šį sekmadienį: buvo numatyta, jog susitikimas prasidės 17.20 val., tačiau dėl vėlavusių COVID-19 testų rezultatų rungtynių pradžia buvo nukelta į 19.30 val.

Pirmąją šio sezono tarpusavio akistatą kauniečiai namuose laimėjo 81:59.

„Neptūnas“: Norbertas Giga ir Nojus Mineikis po 11, Džiugas Slavinskas 10 (6 atk. kam.).

„Žalgiris“: Rokas Jokubaitis 17, Martinas Geben 16 (6 atk. kam.), Marius Grigonis 14, Lukas Lekavičius ir Marekas Blaževičius po 10.