„Žalgiris“ fantastiškai išplėšė pergalę prieš graikus

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai „Žalgirio“ arenoje iškovojo pergalę Eurolygoje. Martino Schillerio auklėtiniai po atkaklios kovos rezultatu 81:79 (26:20, 19:24, 18:16, 18:19) antrą kartą šiame sezone palaužė Pirėjo „Olympiacos“.

Pirmuosius taškus rungtynėse iš po krepšio pelnė Artūras Milaknis, iš toli pataikė Marius Grigonis, vidutinio nuotolio metimą realizavo Joffrey Lauvergne, o tritaškį įmetė ir Thomasas Walkupas – 10:3. Penkis taškus surinko aikštėje po keitimo pasirodęs Paulius Jankūnas, dvitaškį pridėjo J.Lauvergne, Lukas Lekavičius surengė reidą po krepšiu, Rokas Jokubaitis surinko penkis taškus iš eilės, o kėlinuką užbaigė dar vienas taiklus L.Lekavičiaus metimas – 26:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje tritaškį iš kampo smeigė R.Jokubaitis, keturis taškus pelnė Augustine‘as Rubitas, o Nigelas Hayesas pridėjo dar vieną tritaškį – 36:29. Tuomet žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą 0:9 ir leido varžovams išsiveržti į priekį – 36:38. Taškų badą nutraukė iš po krepšio pataikęs A.Rubitas, nuo lentos dvitaškį pataikė N.Hayesas, tritaškį iš kampo realizavo A.Milaknis, o greitoje atakoje dviem taškais pasižymėjo Martinas Gebenas – 45:44.

Per pusę trečiojo kėlinio septyniais taškais pasižymėjo J.Lauvergne, dvitaškį pridėjo N.Hayesas, o A.Milaknis pataikė iš toli – 57:52. Savo gerą seriją dar keturiais pelnytais taškais pratęsė J.Lauvergne, o A.Rubitas realizavo du baudų metimus – 63:60.

Paskutinį ketvirtį dviem taikliais baudų metimais pradėjo P.Jankūnas, dvitaškį pridėjo A.Rubitas, tačiau varžovai išlygino rezultatą – 67:67. Iš toli po ilgokos pertraukos pataikė M.Grigonis, du baudų metimus sumetė J.Lauvergne, tačiau tada varžovai pataikė kelis tolimus metimus ir susikūrė pranašumą – 72:79. Iš viršaus greitoje atakoje įdėjo J.Lauvergne, tolimą metimą smeigė A.Milaknis, o po J.Lauvergne dėjimo greitoje atakoje rezultatas buvo lygus – 79:79. Varžovai turėjo kamuolį savo rankose, tačiau kamuolį perėmęs T.Walkupas nuskubėjo į greitą ataką ir išvedė „Žalgirio“ ekipą į priekį, likus žaisti mažiau nei sekundę. To pakako ir kauniečiai iškovojo pergalę rezultatu – 81:79.

„Žalgiris“: J.Lauvergne 21 (7 atk. kam.), A.Milaknis 11, A.Rubitas 10 (5 atk. kam), R.Jokubaitis 8, P.Jankūnas 7, N.Hayesas 7, M.Grigonis 6 (7 rez. perd.), T.Walkupas 5,  L.Lekavičius 4, M.Gebenas 2.

„Olympiacos“: G.Printezis 16, K.Sloukas 16, A.Vezenkovas 11.