„Žalgiris“ išvykoje ant menčių paguldė „Valencia“ ekipą © Pauliaus Žukausko nuotr.

Lietuvos čempionas Kauno „Žalgiris“ (7-13) pasiekė pergalę Eurolygos 20-ojo turo rungtynėse. Andrea Trinchieri auklėtiniai išvykoje rezultatu 84:79 (27:21, 21:21, 14:22, 22:15) įveikė Valensijos „Basket“ (10-10) krepšininkus.

Po du baudų metimus susitikimo pradžioje sumetė Edgaras Ulanovas ir Rolandas Šmitas, keturis baudų metimus realizavo Dovydas Giedraitis, o Keenanas Evansas ir E.Ulanovas pataikė po dvitaškį – 12:8. Po keturis taškus surinko R.Šmitas ir Lukas Lekavičius, K.Evansas smeigė tritaškį, o po du taškus dar pridėjo Laurynas Birutis ir Edmondas Sumneris – 27:21.

Pirmoje antrojo ketvirčio pusėje puolimo naštą ant savo pečių nešė po keturis taškus surinkę R.Šmitas, E.Ulanovas ir L.Birutis – 39:30. Taškus baudų metimais rinko E.Ulanovas ir D.Giedraitis, K.Evansas pataikė dar vieną tolimą metimą, o dviejų taškų vertės metimu pasižymėjo Brady Manekas – 48:42.

Po pertraukos žalgiriečiai taškus toliau rinko baudų metimais, K.Evansas vėl pataikė iš toli, bet per keturias minutes pranašumo svečiai neteko – 54:55. Keturis taškus iš eilės surinko L.Birutis, B.Manekas realizavo baudos metimą, o Edmondas Sumneris paleido taiklų tritaškį – 62:64.

R.Šmitas pelnė pirmuosius savo taškus po pertraukos, penkis taškus surinkęs K.Evansas vėl persvėrė rezultatą, o pranašumą šiek tiek padidino B.Maneko tritaškis iš kampo – 72:68. Sėkmingai po krepšiu įkirto E.Ulanovas, du nelengvus tritaškius smeigė K.Evansas, svarbų dvitaškį įmetė B.Manekas, o pergalę įtvirtino E.Ulanovo baudos metimai – 84:79.

„Žalgiris“: K.Evansas 24 (5 rez. perd., 2 per. kam.), E.Ulanovas 14 (8 atk. kam.), R.Šmitas 12 (6 atk. kam.), L.Birutis 11 (2 per. kam.), B.Manekas 8, D.Giedraitis 6, E.Sumneris 5, L.Lekavičius 4, T.Dimša 0, K.Hayesas 0, A.Hollinsas 0.

„Basket“: B.Daviesas 18, C.Jonesas 13.