„Žalgiris“ neatsilaikė prieš „Barcelona“ ekipą © lkl.lt nuotr.

Eurolygos šešioliktojo turo rungtynėse Kauno „Žalgirio“ (5-11) krepšininkai pralaimėjo po atkaklios kovos. Kazio Maksvyčio auklėtiniai nusileido Barselonos „FC Barcelona“ (11-5) komandai 80:85 (22:28, 29:28, 22:14, 7:15).

Pirmuosius 5 taškus pelnė svečiai, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė Keenanas Evansas, 4 taškus pridėjo Rolandas Šmitas, o po Edgaro Ulanovo sėkmingo „centravimo“ minutės pertraukėlės prašė varžovai – 11:5. R.Šmitas smeigė tritaškį, Edmondas Sumneris prasiveržė po krepšiu, bet rezultatyvi atkarpa sekė ir iš „FC Barcelona“ pusės – 16:21. Du Lauryno Biručio dėjimai ir dar vienas E.Sumnerio reidas užbaigė pirmąjį kėlinį – 22:28.

Dar vienas L.Biručio dėjimas ir K.Evanso tritaškis su pražanga lygino rezultatą – 28:28. Tomas Dimša, L.Birutis ir Austinas Hollinsas rinko po 3 taškus ir „Žalgiris“ truktelėjo į priekį 37:30. E.Ulanovas pelnė dvitaškį su pražanga, bet varžovai atsakė savo spurtu – 40:44. L.Birutis pridėjo dar 4 taškus, E.Ulanovas ir T.Dimša realizavo baudų metimus, kapitonas šovė iš toli, tačiau „FC Barcelona“ krepšininkai savo 10-uoju taikliu tritaškiu užbaigė pirmąją mačo pusę – 51:56.

Trečiąjį kėlinį atidarė K.Evanso 4 taškai, E.Ulanovo dvitaškis ir du Dovydo Giedraičio tolimi metimai – 63:62. L.Birutis toliau terorizavo savo oponentus ir rinko 17-ąjį tašką – 67:62. E.Ulanovas įmetė baudos metimą, 3 iš 5 pataikė E.Sumneris, o Danielius Lavrinovičius įmetė iš po krepšio – 73:70.

Per ketvirtojo kėlinio pirmąsias 5 minutes „Žalgiriui“ taškus rinko tik E.Ulanovas ir R.Šmitas – 77:77. Po „FC Barcelona“ nesportinės pražangos L.Birutis įmetė vieną baudą, o R.Šmitas pridėjo dvitaškį – 80:77. Deja, tai buvo paskutiniai žalgiriečių taškai šiose rungtynėse – 80:85.

„Žalgiris“: L.Birutis 18, E.Ulanovas 15, K.Evansas 13 (6 atk. kam.), R.Šmitas 11 (7 atk. kam.), E.Sumneris 7 (4 rez. perd.), D.Giedraitis 6, T.Dimša 5, A.Hollinsas 3, D.Lavrinovičius 2, L.Lekavičius 0.

„FC Barcelona“: N.Laprovittola 18 (4 rez. perd.), J.Vesely 15, N.Kaliničius 12 (8 atk. kam., 6 rez. perd.).