„Žalgiris“ nutraukė pralaimėjimų seriją Eurolygoje

Kauno „Žalgirio“ (4-5) krepšininkai nutraukė pralaimėjimų seriją Eurolygoje. 9-ojo turo rungtynėse Kazio Maksvyčio auklėtiniai pilnoje „Žalgirio“ arenoje rezultatu 74:73 (25:18, 16:25, 21:18, 12:12) įveikė Miuncheno „Bayern“ (3-6).

Pirmame kėlinyje du tolimus metimus vieną po kito paleido Keenanas Evansas, po dvitaškį įmetė Dovydas Giedraitis, Laurynas Birutis, Lukas Lekavičius ir Tomas Dimša, o puikią atkarpą sužaidęs Rolandas Šmitas surinko net 11 taškų – 25:18.

L.Lekavičius taikliai metė iš toli, T.Dimša tašką pridėjo baudos metimu, K.Evansas įmetė sudėtingą dvitaškį, o R.Šmitas ir Edgaras Ulanovas pataikė po tritaškį – 37:29. Daugiau nei dvi minutes taškų nepelnę žalgiriečiai jau vijosi varžovus (37:39), kėlinio pabaigoje tašką nuo baudų metimo linijos pridėjo L.Lekavičius, T.Dimša smeigė tritaškį, tačiau kauniečiai atsilikinėjo – 41:43.

Dvitaškį po pertraukos įmetė į baudos aikštelę įkirtęs Arnas Butkevičius, baudų metimais taškus rinko K.Evansas ir E.Ulanovas, o keturis taškus surinko L.Birutis – 50:55. Savo firminį metimą viena ranka įmetė L.Lekavičius, penkis taškus iš eilės pelnė T.Dimša, L.Birutis įdėjo iš viršaus, o su kėlinio pabaiga tritaškį pataikęs E.Ulanovas vėl išvedė komandą į priekį – 62:61.

L.Birutis realizavo baudų metimus, L.Lekavičius ir T.Dimša smeigė po tritaškį, o R.Šmitas įmetė iš po krepšio – 72:70. Tuomet komandos taškų nepelnė daugiau nei keturias minutes, bet likus žaistu pusę minutės žalgiriečiai praleido tritaškį ir vijosi varžovus – 72:73. Likus žaisti 9 sekundes K.Evansas pataikė dvitaškį nuo lentos, nuo paskutinės varžovų atakos kauniečiai apsigynė ir iškovojo pergalę – 74:73.

„Žalgiris“: R.Šmitas 16, T.Dimša 14, K.Evansas 11, L.Lekavičius 11, L.Birutis 10 (9 atk. kam.), E.Ulanovas 8 (6 atk. kam.), D.Giedraitis 2, A.Butkevičius 2 (5 atk. kam.), B.Manekas 0, K.Hayesas 0, N.Mitrou-Longas 0.

„Bayern“: S.Ibaka 20, L.Bolmaro 12, N.Weileris-Babbas 11.