„Žalgiris“ pratęsė fantastišką seriją Eurolygoje

Martino Schillerio vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje toliau neklumpa. Šį kartą žalgiriečiai namuose rezultatu 89:73 (25:16, 16:19, 25:20, 23:18) įveikė Stambulo „Anadolu Efes“ ekipą ir įsirašė ketvirtą pergalę iš eilės.

Rungtynes taikliu tolimu metimu pradėjo Nigelas Hayesas, tą patį padarė Marius Grigonis, tačiau varžovai atsakė panašiai – 6:5. Iš po krepšio du taškus pelnė Joffrey Lauvergne, o po aštuonių N.Hayeso taškų iš eilės kauniečiai pirmavo 16:9. Iš vidutinio nuotolio pataikė Rokas Jokubaitis, tritaškį pridėjo Lukas Lekavičius, du taškus pridėjo Augustine‘as Rubitas, o su pirmojo kėlinio sirena iš po krepšio dar kartą pataikė R.Jokubaitis – 25:16.

Iš toli pataikė Artūras Milaknis, po dvitaškį pridėjo L.Lekavičius ir A.Rubitas, bet varžovai grėsmingai priartėjo – 32:31. Iš toli dar kartą pataikė A.Milaknis, bet Turkijos komanda netrukus rezultatą ir išlygino – 35:35. Keturis taškus iš eilės pelnęs J.Lauvergne vėl grąžino persvarą kauniečiams, o ją dar labiau padidino du taškus pridėjęs M.Grigonis. Po dviejų kėlinių žalgiriečiai pirmavo rezultatu 41:35.

Po pertraukos efektingu dėjimu iš viršaus po M.Grigonio perdavimo varžovus nubaudė J.Lauvergne, baigiantis atakai skirtam laikui iš toli pataikė N.Hayesas ir „Žalgiris“ įgijo dviženklę persvarą – 46:35. N.Hayesas pelnė du taškus su varžovo pražanga, po dvitaškį pridėjo T.Walkupas ir M.Grigonis, bet varžovai priartėjo – 53:47. Po dvitaškį iš kraštų realizavo M.Grigonis ir L.Lekavičius, o Steve‘as Vasturia pataikė tolimą metimą – 60:54. Žalgiriečių persvara iki dviženklio skirtumo kėlinio pabaigoje vėl išaugo po keturių S.Vasturios ir dviejų L.Lekavičiaus taškų – 66:55.

Iš po krepšio ketvirtojo kėlinio pradžioje pataikė A.Milaknis, dėjimu iš viršaus pasižymėjo Martinas Gebenas, o po L.Lekavičiaus tritaškio ir A.Milaknio dvitaškio persvara išaugo iki septyniolikos taškų – 75:58. Du taškus su varžovo pražanga pelnė M.Gebenas, pirmuosius savo taškus įsirašė Paulius Jankūnas, baudų metimus realizavo T.Walkupas ir aikštės šeimininkai užtikrintai pirmavo – 82:63. Dar du taškus iš po krepšio pridėjo M.Gebenas, tolimą metimą smeigė M.Grigonis, o po J.Lauvergne dvitaškio komandas skyrė dvidešimt taškų – 89:69. Susitikimo pabaigą kiek geriau sužaidė varžovai, tačiau tai nesutrukdė iškovoti pergalės rezultatu 89:73.

„Žalgiris“: N.Hayesas 17, L.Lekavičius 12 (5 rez. perd.), M.Grigonis 12, A.Milaknis 10, J.Lauvergne 10 (8 atk. kam.), S.Vasturia 7, M.Gebenas 7, R.Jokubaitis 4 (5 rez. perd.), T.Walkupas 4 (5 rez. perd.), A.Rubitas 4, P.Jankūnas 2, K.Lukošiūnas 0.

„Anadolu Efes“: B.Dunstonas 20, K.Simonas 16, R.Beauboisas 12.