„Žalgiris“ tris kėlinius vargo su „Šiauliais“ © lkl.lt nuotr.

Kauno „Žalgiris“ (9-1) sekmadienio vakarą sugrįžo į pergalių kelią „Betsafe-LKL“ čempionate.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 89:74 (16:15, 29:20, 22:28, 22:11) susitvarkė su „Šiauliais“ (1-9), kuriems tai – jau aštuntasis pralaimėjimas paeiliui „Betsafe-LKL“ pirmenybėse.

Kauniečiai po pirmojo kėlinio pirmavo tik minimaliai (16:15), tačiau antrajame ketvirtyje sužaidė atkarpą 14:0 ir įgijo rekordinę persvarą (36:19). Visgi svečiai prieš pertrauką sugebėjo suapvalinti savo deficitą iki 10 taškų – 35:45.

Trečiajame kėlinyje „Šiauliai“ startavo 9 taškais be atsako ir beveik panaikino atsilikimą (44:45). Prieš lemiamą kėlinį „Žalgirio“ persvara buvo trapi – 67:63. Mačą šeimininkai perlaužė prabėgus kelioms minutėms paskutiniajame ketvirtyje. Tuomet jų atotrūkis peržengė dviženklę ribą (77:66), o svečiams sukurti stebuklo jau nepavyko.

Nugalėtojus į pergalę vedė Lukas Lekavičius. Gynėjas pelnė 17 taškų (7/8 met.), išdalino 5 rezultatyvius perdavimus ir surinko 24 naudingumo balus.

Solidžiai pasirodė ir beveik po mėnesio pertraukos į rotaciją sugrįžęs Danielius Lavrinovičius. Aukštaūgis pelnė 17 taškų (5/10 trit.) ir surinko 15 naudingumo balų.

Tarp šiauliečių lyderiavo Paulius Danusevičius, kurio sąskaitoje – 24 taškai, 7 atkovoti kamuoliai ir 25 naudingumo balai.

Saulės miesto ekipos gretose debiutavo Nojus Mineikis ir Kevinas Andersonas. Pirmasis per 17,5 minutės pasižymėjo 3 taškais ir -1 naudingumo balu, o antrasis per 10 minučių nieko naudingo nenuveikė ir rungtynes baigė su -5 naudingumo balais.

K. Maksvytis šįkart ilsino lyderius – mačą be sportinės aprangos stebėjo Rolandas Šmitas, o Keenanas Evansas, nors buvo registruotas susitikimui, ant parketo nepasirodė.

Šiauliečiai jau nebeturėjo Jonathano Daviso, kuris paliko komandą.

Pirmąjį „Betsafe-LKL“ ratą žalgiriečiai užbaigs namuose kitą pirmadienį (lapkričio 27 d.), kuomet priims Klaipėdos „Neptūną“ (3-6). Šiauliečiai savo ruožtu sekmadienį (lapkričio 26 d.) kausis su Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“ (7-3).

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius ir Danielius Lavrinovičius po 17, Nazas Mitrou-Longas 12, Brady Manekas 11, Tomas Dimša 9, Laurynas Birutis ir Dovydas Giedraitis po 6.

„Šiauliai“: Paulius Danusevičius 24, Tomašas Pavelka 14, Eimantas Stankevičius ir L.J. Thorpe'as po 11, Danielis Baslykas 9.