„Žalgiris“ užtikrintai pradėjo LKL finalo seriją prieš „Rytą“

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) startavo finalo serija.

Kauno „Žalgirio“ ekipa namuose 90:75 (23:23, 28:12, 20:24, 19:16) neturėjo didelių problemų su Vilniaus „Rytu“ ir išsiveržė į priekį serijoje 1:0.

Kitas finalo mačas sostinėje vyks birželio 5 dieną.

Susitikimas prasidėjo labai lygiai, o „Žalgirio“ bandymai bent kažkiek atitrūkti vis buvo atremiami – 11:8. Ivanas Buva padėjo „Rytui“ likti priekyje, pataikė ir Arnas Butkevičius, tiesa, Martinas Gebenas kitoje aikštės pusėje skirtumą rėžė iki minimalaus – 18:19. Augustine’as Rubitas grąžino persvarą „Rytui“, bet Andrew Goudelocko baudos lygino rezultatą – 23:23.

„Žalgiris“ ėmė tolti antrame ketvirtyje. 13:0 spurtas leido išsiveržti į priekį jau 42:27, o Ivanas Buva likus pusketvirtos minutės kėlinyje nutraukė šią atkarpą – 29:42. Vis tik žalgiriečiai dabar jau saugojo įgautą pranašumą ir po antrojo kėlinio pirmavo tvirtai – 51:35.

Po ilgosios pertraukos vilniečiai surengė atkarpą 13:7, bet šeimininkai atsakė tolimais metimais, išsaugodami pranašumą – 67:52. Nors persvara buvo panaikinama, „Rytui“ sunkiai sekėsi rasti ginklų ir rimtesnės intrigos paskutiniame ketvirtyje neišvydome. „Žalgiris“ tik įtvirtino pergalę.

„Žalgiris“: Joffrey Lauvergne’as 18 (10 atk. kam.), Lukas Lekavičius 12, Martinas Gebenas ir Augustine’as Rubitas – po 10, Thomasas Walkupas (7 rez. perd.) ir Nigelas Hayesas – po 9.

„Rytas“: Ivanas Buva 22 (5 atk. kam., 25 n.b.), Andrew Goudelockas 17, Arnas Butkevičius 12, Martynas Echodas 11 (6 atk. kam.), Mindaugas Girdžiūnas 6.

„Labiausiai turėčiau prisiimti atsakomybę aš, žinojome, kad tai Eurolygos kūnai, galėjome taikytis geresnę rotaciją. Vis dar neįtikinu komandos, kaip svarbu padaryti protingas pražangas, nes baigti ketvirtą kėlinį su 2 pražangomis – neatleistina. Mūsų tikėjimas turi būti kitokio lygio, šiandien jo nejaučiau“, – sakė Giedrius Žibėnas.

„Rungtynėse kėliniai skyrėsi: esame patenkinti gynyba antrame ir ketvirtame kėliniuose ir ne tokie patenkinti pirmu ir trečiu kėliniais. Skyrėsi intensyvumas ir agresija, šie du dalykai leido pagerinti gynybą“, – kalbėjo Martinas Schilleris.